ГЕРБ за Карапанчева, Екова и Славщенски

Прек­ра­ти­ха член­с­т­во­то на об­щин­с­кия съ­вет­ник от ГЕРБ – Ло­веч, Хрис­тин­ка Ка­ра­пан­че­ва в ГЕРБ. То­ва ста­на с ре­ше­ние от 26 май на из­пъл­ни­тел­на­та ко­ми­сия на ПП „ГЕРБ“. Новината съобщи об­лас­тният ли­дер на ГЕРБ д-р Ана­то­лий Йор­да­нов пре­ди за­се­да­ни­е­то на ОбС в чет­вър­тък.

От ГЕРБ нас­то­я­ват Ка­ра­пан­че­ва да прек­ра­ти за­дъл­же­ни­я­та си ка­то об­щин­с­ки съ­вет­ник за ман­дат 2007/2011, съг­лас­но под­пи­са­ни­те до­го­во­ри и дек­ла­ра­ция за от­к­ри­то уп­рав­ле­ние. Те оба­че имат мо­рал­но, а не юри­ди­чес­ко ос­но­ва­ние.

Ако Ка­ра­пан­че­ва ня­ма мо­ра­ла и дос­тойн­с­т­во­то да из­пъл­ни по­е­ти­те си за­дъл­же­ния, ще я из­к­лю­чим от гру­па­та на об­щин­с­ки­те съ­вет­ни­ци от ГЕРБ, ка­те­го­ри­чен е д-р Йор­да­нов.

Христинка Ка­ра­пан­че­ва е с прек­ра­те­но член­с­т­во с ре­ше­ние на ИК на ПП ГЕРБ за по­ве­де­ние, ко­е­то е не­съв­мес­ти­мо с цен­нос­ти­те и це­ли­те на ПП ГЕРБ, се казва в декларация на ГЕРБ. Да­де­но е ука­за­ние да пре­ус­та­но­ви дей­ност­та си ка­то об­щин­с­ки съ­вет­ник.

Об­лас­т­но­то ръ­ко­вод­с­т­во ня­ма да до­пус­не лич­ни и ко­рис­т­ни це­ли на от­дел­ни хо­ра да са над прин­ци­пи­те и по­ли­ти­ка­та на ПП ГЕРБ.

За по­ве­де­ни­е­то пък на Ма­рия Ни­ко­ло­ва Еко­ва, освен Цен­т­рал­на­та ад­ми­нис­т­ра­ция на ГЕРБ, ще бъ­де се­зи­ра­на Ра­йон­на про­ку­ра­ту­ра. Тя е об­щин­с­ки ръ­ко­во­ди­тел на ГЕРБ в Угър­чин.

Ста­нис­лав Въ­лов Слав­щен­с­ки, об­щин­с­ки ор­га­ни­за­ци­о­нен сек­ре­тар на ГЕРБ – Угър­чин се прек­ра­тя­ва член­с­т­во­то с ре­ше­ние № 99-00-ГИК-045 от 14.05.08 г. на ИК на ГЕРБ.

С пуб­лич­ни изя­ви те до­ка­за­ха,че ра­бо­тят сре­щу чле­но­ве­те на ГЕРБ в об­щи­на Угър­чин и сре­щу ре­ше­ни­я­та на ИК.

Не­до­у­ме­ние бу­ди фак­тът, че Ма­рия Еко­ва под­ме­ня пред Об­щин­с­ка­та из­би­ра­тел­на ко­ми­сия – Угър­чин, Ре­ше­ние на ИК на ПП ГЕРБ. Спо­ред него тя е пос­та­ве­на под № 3 в лис­та­та за об­щин­с­ки съ­вет­ни­ци. Тя обаче впис­ва се­бе си под № 1, със зна­ни­е­то и съг­ла­си­е­то на Ста­нис­лав Слав­щен­с­ки.

Двамата не са уве­до­ми­ли Цен­т­рал­но­то или Об­лас­т­но­то ръ­ко­вод­с­т­во за промяната, как­то и за дру­ги дейс­т­вия, про­из­ти­ча­щи от ес­тес­т­во­то на пар­тий­ни за­дъл­же­ния.

Обез­по­ко­и­тел­но е, че всич­ко то­ва е по­ро­де­но в ре­зул­тат на лич­ни по­ли­ти­чес­ки ам­би­ции, от ко­рис­т­ни це­ли и не­съ­об­ра­зя­ва­не с мне­ни­е­то на чле­но­ве­те и ръ­ко­вод­с­т­во­то на пар­ти­я­та.

Вашият коментар

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.