Полицията: Ще се засили дрогата

След разкриването на Цен­тъ­ра за нар­ко­за­ви­си­ми с ме­та­дон ще се уве­ли­чат прес­тъп­ле­ни­я­та в Ло­веч, свър­за­ни с дос­тав­ка­та на нар­ко­ти­ци, смя­та по­ли­ци­я­та. Око­ло 10-20% от пле­вен­ски­те нар­ко­ма­ни са из­вър­ши­ли прес­тъп­ле­ния на те­ри­то­ри­я­та на Ло­веч. Нар­ко­ман на хе­ро­ин след на­вър­шва­не на 18 го­ди­ни е аб­сурд да ня­ма ви­ся­щи де­ла. В мо­мен­та, ко­га­то ос­та­нат без хе­ро­ин, нар­ко­ма­ни­те ста­ват и раз­прос­тра­ни­те­ли, и кон­су­ма­то­ри. Прочетете още „Полицията: Ще се засили дрогата“

Проверяват кметове и редактори за връзки с ДС

Ко­ми­си­я­та по до­си­е­тата ще про­ве­ри за при­над­леж­ност към ор­га­ни­те на бив­ша­та Дър­жав­на си­гур­ност всич­ки кан­ди­да­ти­ за кме­то­ве и об­щин­ски съ­вет­ни­ци на пред­сто­я­щи­те мес­тни из­бо­ри през ок­том­ври. То­ва ста­ва яс­но от док­ла­да на ко­ми­си­я­та, пуб­ли­ку­ван в ин­тер­нет. Пред­стои про­вер­ка и обя­вя­ва­не на ре­зул­та­ти­те на пуб­лич­ни дей­нос­ти, из­вър­шва­ни от собстве­ни­ци­те, ди­рек­то­ри­те, зам.-ди­рек­то­ри­те, глав­ни­те ре­дак­то­ри, зам.-глав­ни­те ре­дак­то­ри, чле­но­ве­те на ре­дак­ци­он­ни­те съ­ве­ти, по­ли­ти­чес­ки­те ко­мен­та­то­ри, во­де­щи­те на пре­да­ва­ния, во­де­щи­те на руб­ри­ки в пе­чат­ни из­да­ния и елек­трон­ни ме­дии; собстве­ни­ци­те и ръ­ко­во­ди­те­ли­те на со­ци­о­ло­ги­чес­ки аген­ции; собстве­ни­ци­те и ръ­ко­во­ди­те­ли­те на рек­лам­ни аген­ции; собстве­ни­ци­те на аген­ции и дру­жес­тва, осъ­щес­твя­ва­щи връз­ки с об­щес­тве­нос­тта. Прочетете още „Проверяват кметове и редактори за връзки с ДС“

Общината получава даром държавни имоти

На об­щи­на Ло­веч без­въз­мез­дно ще бъ­де прех­вър­ле­на собстве­нос­тта вър­ху имо­ти – час­тна дър­жав­на соб­ст­ве­ност, съ­об­щи пра­ви­телстве­на­та прес­служ­ба.

И­мо­тът се на­ми­ра в се­вер­на­та про­миш­ле­на зо­на на гра­да. Площ­та му е 17 107,97 кв. м, а вър­ху не­го са пос­тро­е­ни три­е­таж­на учи­лищ­на сгра­да – 910,14 кв. м, ра­бо­тил­ни­ца, физ­кул­ту­рен са­лон, склад. Прочетете още „Общината получава даром държавни имоти“

Най-ниски средни добиви на пшеница в Ловешко

Ло­веш­ко е сред об­лас­ти­те с най-нис­ки сред­ни до­би­ви за пше­ни­ца – 166 кг/дка, съ­об­щи прес­служ­ба­та на Ми­нис­терство­то на зе­ме­де­ли­е­то и про­до­волстви­я­та. Нис­ки са до­би­ви­те във Ви­дин- 87 кг/дка, Мон­та­на – 134 кг/дка, Вра­ца – 138 кг/дка, Пле­вен – 160 кг/дка, В. Тър­но­во – 170 кг/дка, Ру­се – 174 кг/дка. Най-ви­со­ки­ сред­ни до­би­ви за пше­ни­ца­ се от­чи­тат в об­лас­ти­те Доб­рич – 304 кг/дка, Пер­ник – 284 кг/дка, Вар­на – 275 кг/дка, Бла­го­ев­град 260 кг/дка. Прочетете още „Най-ниски средни добиви на пшеница в Ловешко“

Цените на жилищата в Ловеч тръгнаха нагоре

Це­ни­те на апар­та­мен­ти­те в Ло­веч вър­вят на­го­ре, со­чат дан­ни на НСИ. 624 лв./кв. м е сред­на­та це­на на жи­ли­ще през вто­ро­то три­ме­се­чие на 2007 г. Спря­мо пър­ви­те три ме­се­ца жи­ли­ща­та са пос­къп­на­ли с око­ло 11 лв./кв. м. Ло­веч е един от об­лас­тни­те цен­тро­ве, къ­де­то апар­та­мен­ти­те се тър­гу­ват най-тънко. Най-ев­ти­ни­те жи­ли­ща са в Си­лис­тра – 568,3 лв./кв. м, Кюс­тен­дил – 557,7 лв./кв. м и Ви­дин – 600,7 лв./кв. м. Прочетете още „Цените на жилищата в Ловеч тръгнаха нагоре“

Янаки Стоилов: Кого подкрепя БСП?

Ко­го под­кре­пя БСП – пот­ре­би­те­ли­те на ток, пар­но, во­да и про­чие или мо­но­по­лис­ти­те, в по­ве­че­то слу­чаи чуж­ди или час­т­ни, ко­и­то ги пред­с­та­вят, за­пи­та ло­веш­ки­ят Яна­ки Сто­и­лов на фо­рум на ле­ви­ца­та в съ­бо­та в Со­фия. То­га­ва но­си­те­ли­те на ле­ви­те идеи уч­ре­ди­ха но­ва фрак­ция в пар­ти­я­та – Ле­ви­ца­та в БСП. За ли­дер бе из­б­ран Яна­ки Сто­и­лов, шеф на прав­на­та ко­ми­сия в пар­ла­мен­та. За съ­би­ти­е­то НГ съ­об­щи още на 16 юли в бр. 53. В ми­на­лия брой пък пуб­ли­ку­вах­ме въз­г­ле­ди­те на дру­гия ло­веш­ки де­пу­тат Дон­ка Ми­хай­ло­ва, ко­я­то съ­що под­к­ре­пя фрак­ци­я­та. Та­ка Ло­веч да­де во­де­щи­те фи­гу­ри в но­во­то оле­вя­ва­не на уп­рав­ля­ва­щи­те. Прочетете още „Янаки Стоилов: Кого подкрепя БСП?“

Иван Арабаджиев: Гафовете на БСП

Съ­би­ти­я­та през из­ми­на­ли­те дни ка­то лят­на свет­ка­ви­ца ос­ве­ти­ха час­т от тъм­на­та стра­на  на бъл­гар­ска­та по­ли­ти­ка. Ка­то тъм­ни сен­ки из­плу­ва­ха об­ра­зи­те на пре­зи­ден­та Пър­ва­нов и ли­де­ри­те на БСП. Бе­ше из­вър­ше­но по­каз­но по­ку­ше­ние (поредно у нас) сре­щу пре­зи­дентския съ­вет­ник Ма­нол Ве­лев, е­дър биз­нес­мен и спон­сор на пре­диз­бор­ни­те кам­па­нии на БСП.

Па­ра­лел­но с то­ва про­дъл­жи с пъл­на си­ла скан­да­лът със слу­жи­те­ля от НСО Ни­ко­лай Мар­ков, кой­то об­ви­ни сво­и­те на­чал­ни­ци в съ­би­ра­не­то на не­рег­ла­мен­ти­ра­на ин­фор­ма­ция за на­ши и чуж­ди по­ли­ти­ци, от­но­во в пол­за на пре­зи­ден­та. Ка­то ка­пак на всич­ко Ко­ми­си­я­та по до­си­е­та­та о­бя­ви,­ че 20 ду­ши от съ­вет­ни­ци­те на Ге­ор­ги Пър­ва­нов, са би­ли сът­руд­ни­ци на Дър­жав­на си­гур­нос­т. И всич­ко то­ва на фо­на на стач­ки­те на миньо­ри и ле­ка­ри,­ на на­би­ра­щите ско­рос­т ин­фла­ция и скок на це­ни­те,­ съ­сип­ва­щи бъл­гар­ски­те граж­да­ни. Прочетете още „Иван Арабаджиев: Гафовете на БСП“

Ловеч остава без вода

Ловеч остава без вода от понеделник,23 юли, когато се очаква въвеждане на режим в ползването й. Това подтвърди местното ВиК в петък, след като дебитът на водопровода „Черни Осъм“ е намалял с 1/3 от началото на юли. В момента общият дебит е 600 литра в секунда, каза инж. Иван Чулев. След като в последните два три имаше температурни рекорди в Ловеч от 38,2 (петък) и 38,4 (четвъртък), потреблението е скочило с 10 %. Първоначално вода в чешмите няма да има само през нощта, ако сушата продължи – и през деня.

Ловчалии бяха позабравили тегобата на водния режим, след като градът намаля драстично до 30 хиляди души, а икономиката се сви. Сега обаче, освен че сме малко, оставаме и жадни, и гладни, коментират наблюдателите.

Янаки и Донка цепят БСП?!


 

Ло­веш­ки­те де­пу­та­ти Яна­ки Сто­и­лов и Дон­ка Ми­хай­ло­ва са в ор­га­ни­за­ци­я­та на пред­с­то­я­що­то уч­ре­дя­ва­не на опо­зи­ци­он­но кри­ло в БСП, на­у­чи НГ.  То ще се на­ри­ча „Идей­но обе­ди­не­ние на ле­ви со­ци­а­лис­ти“ и  ще ста­не в те­а­тър „Со­фия“ на 21 юли, съ­бо­та.  На фо­ру­ма се очак­ват око­ло 300 чле­но­ве на БСП от ця­ла­та стра­на. Са­ми­ят Яна­ки Сто­и­лов от­ка­зал да ко­мен­ти­ра.  Ми­на­ла­та сед­ми­ца два­ма­та с Дон­ка Ми­хай­ло­ва да­до­ха об­шир­на прес­кон­фе­рен­ция в Ло­веч, но не спо­ме­на­ха ни­то ду­ма за те­зи про­це­си. Прочетете още „Янаки и Донка цепят БСП?!“

Съкращават учители

О­ко­ло 30 пе­да­го­зи ще бъ­дат сък­ра­те­ни след зак­ри­ва­не­то на Ос­нов­но­то оз­дра­ви­тел­но учи­ли­ще в гр. Ап­рил­ци и учи­ли­ще­то в с. Добродан. Школата зак­ри­ват от 1 юли по пред­ло­же­ние на об­щи­ни­те във връз­ка с из­пъл­не­ни­е­то на прог­ра­ма­та за оп­ти­ми­за­ци­я­та на учи­лищ­на­та мре­жа. Де­ца­та от зак­ри­ти­те учи­ли­ща се на­соч­ват към Тро­ян, Вра­бе­во и други съ­сед­ни се­ли­ща. Прочетете още „Съкращават учители“