Нашият читател Илия Узунов, дългогодишен представител на църковна фондация, предостави становище по повдигнати в ловешката преса проблеми за църковния разкол. Тъй като НГ няма практиката да отговаря на въпроси, повдигнати от други издания, ние публикуваме материала със съкращения. Извън конкретната полемика споменът съдържа важни факти за събития през 90-те години на миналия век. Прочетете още „Как е участвал Крушата в църковния разкол?“
Категория общество
В Пресяка асфалтират сами
Пишат на НГ:
Това е една малка уличка в Пресяка, но толкова разбита, че трудно минаваме по нея и пеша. Тя носи името на големия български герой Стефан Караджа. На нея живеят двамата братя Александър и Милен Стефанови. Те предложиха на кметския наместник да я бетонират, като той им осигури само цимент. Прочетете още „В Пресяка асфалтират сами“
Защо централната спирка мирише на тоалетна?

Този разбит павильон се намира на централната автобусна спирка в Ловеч зад ОББ. Клошарите са си свършили работата и от него повече няма какво да се задигне. Около него се носи само миризма на тоалетна.
Иде ли зърнена криза?
За първи път производителите на фуражи изказаха позицията си по повод зърнените дефицити и поскъпването на основните храни. В четвъртък те обвиниха държавата в неефикасна реакция на зърнената криза. Неадекватно е спекулата да се бори с правителствени комисии или обещания за евтин внос на зърно, твърдят те. Основният регулатор на цените във всяка икономика е държавният резерв. Там обаче традиционно си затварят очите за липсите от зърнени запаси. Прочетете още „Иде ли зърнена криза?“
15 септември пред провал
Първолаците ще плачат един ден, но учителите им плачат всеки ден.
Първият учебен ден е пред провал, стана ясно от среща на трите учителски синдиката с просветния министър Даниел Вълчев във вторник. Синдикатите искат 100 % увеличение на заплатите от 1 октомври и от 1 януари. Прочетете още „15 септември пред провал“
Радио „Лиани“ заглъхва, 6 нови радиа идват
Миналата седмица бе разчистен новопридобитият терен на „Лиани“ в центъра на Ловеч, точно срещу „Моста за никъде“. Но там вероятно ще се строи хотел, а не радиокомплекс, както бе обещано пред Общинския съвет.
Най-рано в началото на следващата 2008-а година ловешкият частен радиоефир ще бъде променен с шест нови радиа, научи НГ. На 14 юни т. г. съобщихме, че СЕМ раздаде шест нови лиценза. Те са за “Радио Сити”, “Алфа радио”, “Метрорадио”, “Радио Нова Европа”, “Си.Джей” и “Зетра-Петко Чернев”. Прочетете още „Радио „Лиани“ заглъхва, 6 нови радиа идват“
Фонд “Земеделие” обявява Мицов за длъжник
Хората от село Прелом трябва да търсят правата си в съда
Арендаторът от село Прелом, община Ловеч, Добромир Мицов е обявен за длъжник от ДФ “Земеделие”, показа разследване на НГ. По финансовата линия, субсидия за пустеещи земи – реколта 2003 г., на Мицов са отпуснати 4580 лв. Средствата са изискуеми поради нецелевото им изразходване. Парите са били предназначени за обработка и засяване с пшеница на 458 дка пустеещи земи. Според договора, Мицов е трябвало да засее до края на 2003 година. Държавен фонд “Земеделие” беше любезен да отговори в законен срок на заявление на НГ по Закона за достъп до обществена информация. Прочетете още „Фонд “Земеделие” обявява Мицов за длъжник“
Повече приходи в хазната
Приходите за периода общо са 40 525 624 лв. от данъчни и осигурителни вноски, съобщиха от НАП в Ловеч. Изпълнението спрямо планираните разчети е 59,27 на сто. В централния бюджет са постъпили 11 300 060 лв., което е 56,34 на сто от плана. Прочетете още „Повече приходи в хазната“
Ще наказват общини за сайтове без английски
Ще наказват общини, които нямат на сайта си английски вариант, обяви в петък в Монтана министърът на администрацията Николай Василев. Сред нарочените попадат и общини от Ловешка област. Троянската няма английска версия, а Априлци нямат сайт. Въпреки че се водят за туристически дестинации, интернет информацията е недостъпна за чужденци. Администрациите вече са снабдени с електронен подпис, предстои въвеждането и на нов софуер за управление на човешките ресурси.
Гражданската енергия е в упадък. Среща на БМК в Банско
Гражданската енергия е в упадък, възражда се своеобразен неоконсерватизъм в медиите, а те в България нямат капацитет за собствена аналитична журналистика и базират това, което пишат, изключително на казаното от политиците.
Това са част от изказаните мнения по време на Осмата годишна среща на Българската медийна коалиция в Банско (27-29 юли). Не липсваха и по-оптимистични възгледи, олицетворени и от новия носител на наградата Бойко Василев (БНТ). Щом можем да спорим върху абстрактни теми, нищо не е загубено, изтъкна той. Прочетете още „Гражданската енергия е в упадък. Среща на БМК в Банско“


Трябва да влезете, за да коментирате.