Връчиха кредитен рейтинг на Троян

Агенцията „Глобал рейтингс“ обяви в четвъртък кредитния рейтинг на община Троян. Първоначален дългосрочен рейтинг ВВВ+ (стабилна перспектива) и краткосрочен кредитен рейтинг а-2. Управляващият директор на агенцията Ваня Василева връчи на кмета Дилян Енкин сертификата. Рейтингът е важен инструмент за измерване на риска за българските и чуждите инвеститори.

Посочва се още, че икономиката на Троян е водеща в областта, като произвежда 37,4% от продукцията в областта. Брутният вътрешен продукт е 3779 лв. на човек.

Отрицателните фактори са недостатъчна гъвкавост при изпълнение на бюджета, по отношение на приходите, високо ниво наразходите, генериране на дефицит на инвестиционните дейности.

Червените уплашени от ГЕРБ

Христофор ИлиевВместо Христофор Илиев търсят някой послушник

Чер­ве­ни­те се уп­ла­ши­ха от евен­ту­а­л­ния ус­пех на ГЕРБ в Ло­веч и спрет­на­ха ком­п­ро­мат на мес­т­ния ли­дер Хрис­то­фор Или­ев. То­ва со­чат пос­лед­ни­те фак­ти око­ло скан­да­ла със съ­о­б­ще­ни­е­то, че Или­ев не е член на ГЕРБ и не е упъл­но­мо­щен от пар­ти­я­та да про­веж­да об­щин­с­ки съб­ра­ния (виж НГ, бр.51).

Лов­ча­ли­я­та пред­ста­ви в сряда в ре­дак­ци­я­та пъл­но­мощ­но № 1688 от 16 май 2007 г., ко­е­то удос­то­ве­ря­ва, че е пред­се­да­тел и пред­став­ля­ващ ГЕРБ в Ло­веш­ка об­ласт. Той не­до­у­мя­ва как мо­же чо­век от ГЕРБ да пус­не ком­про­мат по БТА с об­рат­но­то твър­де­ние. Вче­ра го­во­рих с Бой­ко Бо­ри­сов и той ни­що не знае за този са­бо­та­ж, твърди пред НГ Или­ев. Прочетете още „Червените уплашени от ГЕРБ“

Хлябът от днес по-скъп

Хлябът от днес в Ловеч е по-скъп с десет стотинки, като 700 грама „Добруджа“ вече се продава за 0,80 лв. Така основният производител „Мелиса“ ООД реагира на новите ценови равнища на новата реколта, на новите цени на тока и горивата. Цената на брашното вече достига 600 лв. за тон.

Петков сдал тихичко партийния пост

Зам.-кметът на Ловеч Пламен Петков е сдал тихичко партийния си шефски пост в ПД „Социалдемократи“ на Николай Камов. На неговото място е Мая Василева. Още преди четири месеца НГ единствен писа, че Петков заема партийния пост в противоречие със закона. Като него са още Атанас Граждански в Луковит и Нако Наков в Тетевен.

179 шофьори без книжки

Без шофьор­с­ки книж­ки са 179 во­да­чи в Ловешка об­ласт. Циф­ра­та е за  пър­во­то шес­т­ме­се­чие на 2007 г., съ­об­щи в сря­да ше­фът на ОДП-Ло­веч, ко­ми­сар Мил­ко Ди­мит­ров. Ре­гис­т­ри­ра­ни са 16 837 на­ру­ше­ния на ЗДП, ка­то са из­да­де­ни 7208 ак­та и 9629 фи­ша. Прочетете още „179 шофьори без книжки“

Кому и защо пречи областният управител Сурай Велиева?

факсимиле от “Ловеч прес”Възможно ли е заради поста шеф на ВиК да се смени цял областен управител? Да, в Ловеч!

Ловеч , 2 юни

Иван Арабаджиев, общински съветник

Наб­лю­да­вай­ки пе­чат­ни­те ме­дии в Ло­веч, мо­га да напра­вя дос­та неп­ри­ят­ни из­во­ди. От­дав­на в рам­ки­те на въз­мож­но­то СДС се опит­ва да пре­дуп­ре­ди, че в го­ля­ма­та си част те­зи ме­дии не са обек­ти­вен об­щес­т­вен пос­ред­ник, ка­къв­то тряб­ва да бъ­дат. Че не са обек­тив­ни, пот­вър­ж­да­ва в ин­тер­вю­то с Цве­тан То­до­ров, кой­то мно­го спо­луч­ли­во опис­ва си­ту­а­ци­я­та в Ло­веч (виж НГ, бр. 47 от 25 юни т. г.). В ана­ли­за му спра­вед­ли­во се по­соч­ват оне­зи ло­ши прак­ти­ки и скри­ти ме­ха­низ­ми за на­тиск, ко­и­то па­ра­ли­зи­рат не са­мо обек­тив­на­та жур­на­лис­ти­ка, но и ло­веш­кия по­ли­ти­чес­ки жи­вот. Прочетете още „Кому и защо пречи областният управител Сурай Велиева?“

Радио „Лиани“ забъркано в нов скандал за терен

Анелия Иванова и съпругът й построили един от трите си хотела в Бели Осъм , навлизайки в чужда земя

 

 

Известното ловешко радио “Лиани”  на съпрузите Анелия Иванова и Иван Иванов е въвлечено в нов съдебен спор, този път за имот в троянското село Бели Осъм. От пролетта в Троянския районен съд върви гражданско дело № 35 от 2007 г. относно незаконно стротелство и навлизане в чужда частна собственост. След второто заседание тази пролет съдията предложил спогодба, твърди засегнатата собственичка. Първото заседаниe  е на 17 април т. г., второто – месец по-късно. Поведението на обитателите на новопостроените хотели постоянно съдавало проблеми на съседката. 

Документите за съда сочат редица странни факти. От една страна има констатирани редица нарушения, от друга страна конфликтът се тласка към помирение. Коментарът на собственичката Анелия Иванова е лаконичен: “Какво да коментирам, тече 6- месечен срок за помирение. Питай моя адвокат”. Прочетете още „Радио „Лиани“ забъркано в нов скандал за терен“

„Атака“: Спрете продажбите, кмете!

.

Ловешката “Атака“ призовава с декларация кмета на Ловеч и общинските съветници до провеждането на местните избори и до съставянето на нов управленски екип да се прекратят всякакви разпоредителни сделки с общински имоти. Прочетете още „„Атака“: Спрете продажбите, кмете!“

Съсипват бизнеса на „ДОДО“

Собственикът пише жалба до прокуратурата срещу шефа на РДНСК Величка Върбанова

Ловеч, 28 юни

Опит да се съсипе бизнеса на фирмата “ДОДО” ЕООД имаше във вторник, когато пак имаше заплаха да се затворят трите им магазина на централната търговска улица в Ловеч. Служители на Регионалната дирекция по национален строителен контрол (РДНСК) и двама полицаи донесоха предупредително писмо до собственика Дилян Маринов. Те пристъпиха към принудително изпълнение на заповедта за забрана ползване на 3 магазина, обясни по-късно Величка Върбанова, шеф на РДНСК.

По-рано, на 26 април т. г., Върховният административен съд остави без разглеждане жалбата на фирма “ДОДО”. С нея се искаше да се спре изпълнението на заповедта на РДНСК – Ловеч, а именно за запечатване. Съдът се произнесе с определение и отказа спирането на заповедта за забрана.

Полицията и прокуратурата обаче не оказаха нужното съдействие, аз също търся наказателна отговорност от Маринов, каза пред НГ Върбанова. Тя допълни, че неможе да предвиди как ще се развиеят нещата. Магазинът “Германос” обаче имал определение на съда за спиране на нашата заповед, уточни Върбанова. Останалите три магазина нямат определения в момента, тъй катоса отпаднали и трябвада се запечатат. Прочетете още „Съсипват бизнеса на „ДОДО““

Недялков: Не е толкова радостно, но е положително, че „Мелиса“ даде гласност

Ловеч, 28 юни

Не е толкова радостно, но е положително, когато фирмите в Общината дават публична гласност на проблемите си. Това заяви в понеделник председателят на ОбС Милко Недялков в отговор на упреците от шефа на “Мелиса” ЕООД Аделин Дермански към общинското ръководство. Прочетете още „Недялков: Не е толкова радостно, но е положително, че „Мелиса“ даде гласност“