Самбо в Хърватска: Троянката Анна-Мария е №1 в Европа

Троянката Анна-Мария Манушева триумфира като европейска шампионка по самбо за кадетки. Нашето момиче буквално прегази съперничките си в категория до 56 кг. на първенството на Стария континент, състояло се в Пореч (Хърватска).

По пътя към златния медал Анна-Мария постигна серия безапелационни победи, като тръгна с 6:0 срещу французойка и 8:0 срещу украинка. На полуфиналите пък надви с 6:0 рускиня, която предварително бе сочена за фаворитка в категорията. Във финалната схватка Манушева продължи по подобаващ начин наказателната си акция и след поредната чиста победа (6:0) над претендентката от Украйна триумфира с шампионската титла.
Анна-Мария е десетокласничка в троянското СУ „Св. Климент Охридски“. Състезателка е на местния Клуб по джудо и самбо „Чавдар”, а неин треньор е Николай Матев. Стойността на успеха й е още по-голяма, като се има предвид факта, че тя замина за участие на първенството, непосредствено след като се възстанови от заболяване.
Другата представителка на троянския клуб на европейското Цветелина Маринова пък се класира на пето място в категория до 65 кг. Тя достигна до полуфинала, където след оспорвана битка отстъпи пред руска състезателка. Сетне в спора за бронзовия медал Цвети загуби от представителка на Беларус и остана извън тройката, но заслужава адмирации за силните си изяви като дебютантка. /НГ/