„Литекс“ с 4:0 при гостуването на „Пирин“ (Гоце Делчев)и първи се класира за четвъртфиналите

litex

„Литекс“ спечели убедителна победа с 4:0 при гостуването на „Пирин“ (Гоце Делчев) в реванша от осминафиналите за Купата на България. Така ловчалии първи се класираха за четвъртфиналите.

Те елиминираха третодивизионния отбор с общ резултат 7:1 . Младежкият национал Николай Колев отбеляза две попадения за успеха на „Литекс“, а по веднъж се разписаха Вилмар Джордан и Георги Минчев. Колумбийският нападател откри резултата още в седмата минута, след като се възползва от лошо отбита от защитата топка след центриране от корнер на Кристиан Малинов. В 29-ата минута Колев засече центриране на Илия Миланов и удвои аванса на гостите. „Литекс“ продължи да доминира и да създава добри положения, но вратарят на „Пирин“ Костадин Янев. Той се отличи с няколко ключови намеси, благодарение на които домакините удържаха без нов гол до 75-ата минута. Тогава Иван Горанов отправи далечно подаване в половината на „Пирин“, а бранителят Иван Спахиев се подхлъзна, което позволи на Колев да отбележи второто си попадение в мача. Осем минути преди края влезлият като резерва Минчев оформи крайния резултат след подаване на друг от младите играчи, които попаднаха в състава на Красимир Балъков – Милчо Ангелов.

Отборът на „Литекс“ бе без девет основни футболисти за мача, които са ангажирани с националните отбори.(по Дневник.бг)