Бивш директор и бивш общински лидер на БСП в Ловеч осъден заради присвояване на вещи

Бившият директор на Центъра за специална образователна подкрепа „Васил Левски“ (ЦСОП) в Ловеч Мария Съева беше осъдена на десет месеца пробация заради присвояване на вещи от училището за деца със специални образователни потребности. Съдът е одобрил споразумение между Районната прокуратура – Ловеч, и подсъдимата, с което тя се признава за виновна за извършено престъпление. Това съобщава БТА, цитирайки пресцентъра на Окръжния съд в Ловеч. За разследването НГ съобщи по-рано. Виж тук.

В периода 18 декември 2017 – 16 януари 2022 г. подсъдимата Съева, при условие на продължавано престъпление, в качеството си на длъжностно лице, е присвоила чужди вещи, собственост на социална институция. Присвоени са шест мобилни телефона, телевизор и гориво, на обща стойност 18 402,90 лв. До приключване на досъдебното производство присвоените вещи са били върнати или заместени.
Одобреното от съда споразумение има силата на присъда, като Мария Съева ще изтърпи наказание „Пробация“ за период от 10 месеца. Осъдената трябва да заплати на областната дирекция на МВР в Ловеч направените в рамките на досъдебното производство разноски в размер на 1134,10 лв. Определението на съда е окончателно и не подлежи на обжалване.
Материалите по досъдебното производство ще бъдат върнати на прокуратурата за произнасяне по същество по отношение на другите обвиняеми.
Началникът на Регионалното управление на образованието в Ловеч Иваничка Буровска потвърди, че Съева е освободена от поста директор на ЦСОП по взаимно съгласие и вече не работи в системата на образованието.
Както писахме, през ноември миналата година бе извършено претърсване в Центъра и на частен адрес и образувано досъдебно производство за икономическо престъпление.
Чаровната Мария Съева е известна като бивш общински председател и общински съветник на БСП в Ловеч през мандата 2019 – 2023. Името й бе замесено и в шумна акция за фалшиви новини през 2017 г., когато бившата директорка разпространи видеоклип.
Според него учебната година в Професионалната гимназия по икономика,търговия и услуги в Ловеч е открита с песен на Азис. Клипът обаче е заснет часове след официалното откриване и бе индивидуална проява на самодеец. Акцията бе използвана от БСП за да обвини местната власт в чалгализация. Никога не последва извинение за манипулацията ВИЖ ТУК.

Вашият коментар

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.