„Литекс” стартира контролите с шестица срещу „Мизия” (Кнежа)

Представителният отбор на ФК „Литекс” (Ловеч) разгроми с 6:0 третодивизионния „Мизия” (Кнежа) в първата контролна среща от своята зимна подготовка, която се игра в съботния следобед на тренировъчния стадион на „Салито” и бе свирена от рефера Дочко Михов. Мачът очаквано премина при тотално превъзходство на „оранжевите” над съперника, който заема предпоследното 15-то място в класирането в първенството на Северозападната Трета лига.

Старши-треньорът Живко Желев използва всички налични здрави футболисти. Поради контузии участие не взеха новото попълнение Кристиян Тафраджийски, младокът Иван Турицов и възстановяващият се след операция младежки национал Тонислав Йорданов.
Головата сметка бе открита от Христо Кирев – Солджъра в 21-та минута след подаване на Михаил Минков. Седем минути по-късно отново Кирев удвои, възползвайки се от асистенция на Ангел Лясков. В 39-та минута Методи Костов направи резултата класически след пас на каращия проби халф Денис Стоилов. Пет минути след почивката Искрен Писаров се разписа след самостоятелен пробив. В 54-та вкара и Добромир Бонев, след нова асистенция на Стоилов. Крайния резултат фиксира Кирев в 62-та минута, с което оформи своя хеттрик в спаринга. Ловчалии можеха да спечелят и с двуцифрена разлика, но направиха куп пропуски.
Съставът на „Литекс”: Вълков, Минков, Ганев, Симеонов, Лясков, Е.Петров, Раденцов, Кирев, Стоилов, Търтов, Костов (Петров,Тодоров, Христов, Писаров, Бонев, Д.Мицаков, Нисторов). Следващата проверка на нашите отново ще бъде срещу третодивизионен тим – „Вихър” (Славяново). Мачът е в събота (27 януари) в Ловеч.
Междувременно един от футболистите, които започнаха подготовка с „оранжевите” на 10 януари, избра друг вариант за бъдещето си. Нападателят Кристиян Петков предпочете да се завърне в „Добруджа” (Добрич), който е лидер в класирането в първенството на Североизточната Трета лига. В Ловеч обаче акостира 22-годишният десен бек Денислав Мицаков, който през есента се подвизаваше в „Струмска слава”. Възпитаникът на Академия „Литекс” се присъедини към „оранжевите” в петък, а ден по-късно направи дебют в контролата с „Мизия”. /НГ/