Две фирми в Ловешко слагали растителни мазнини в сиренето

Две млекопреработвателни предприятия в Ловешка област влагат растителни мазнини в млечните си продукти. Това са „Кондов Екопродукция“ ЕООД, с. Старо село и „Абламилк“ ЕООД, Луковит. Министерството на земеделието и храните обяви във вторник списък на 42 млекопреработвателни предприятия, които са обявили, че влагат растителни мазнини в млечни продукти.
Те са вписали в технологичната си документация, че влагат растителни мазнини в някои млечни продукти, които произвеждат. Към момента фирмите са коректни по отношение на етикетирането на продукцията и обозначават върху етикетите на продуктите, че в тях са вложени растителни мазнини, посочиха от Министерството на земеделието и храните.
Според независими наблюдатели обаче, шумът около евтиното сирене цели друго. В началото на седмицата стана ясно, че Брюксел окончателно ни отразя за 140 млн. евро по САПАРД.

Вашият коментар

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.