Кметът на Ловеч: ГДБОП разследва, предстоят кадрови кадрили в общината

 

Главна дирекция „Борба с организираната престъпност“ (ГДБОП) разследва в Ловеч неправомерен достъп до деловодната система на общината, в който участва и административен служител. Това съобщи кметът на Ловеч Корнелия Маринова, цитирана от „Фокус“.
„В четвъртък по време на заседание на Общински съвет, когато се приемаше бюджета, общински съветник показа на председателя на съвета как може да влезе в деловодната система на общината“, посочи кметът.

Прочетете още „Кметът на Ловеч: ГДБОП разследва, предстоят кадрови кадрили в общината“

Шефката на ТЕЛК Ловеч остава в ареста

д-р Донка Минкова

Ловешкият окръжен съд остави д-р Донка Минкова, председател на ТЕЛК-Ловеч, за постоянно в ареста. До решението от петък вечер се стигна след няколкократни прекъсвания и скандал между адвоката на обвиняемата Стефан Гецов и журналистите, отразяващи делото.

Прочетете още „Шефката на ТЕЛК Ловеч остава в ареста“

Съветник неправомерно проникнал в деловодната система на Община Ловеч

Неправомерен достъп до деловодната система на Община Ловеч, съхраняваща лични данни на граждани, е осъществил общинският съветник в Ловеч Данчо Заверджиев. Това е станало по време на заседанието на Общинския съвет на 31 януари 2019 г., стана ясно след проверка.

Прочетете още „Съветник неправомерно проникнал в деловодната система на Община Ловеч“

Ловешки лекари задържани

В сряда, 30 януари, е бил задържан председателят на ТЕЛК – Ловеч, съобщи БТА. Текат процесуално-следствени действия. Образувано е досъдебно производство за вземане на подкуп. Подробности се очакват от окръжния прокурор Валентин Вълков на брифинг в четвъртък 14.30 часа.
В града обаче се говори, че трима лекари са задържани, открита е и голяма парична сума, за която няма обяснение.
Припомняме, че преди години в Ловеч имаше афера с фалшиви ТЕЛК решения, по която имаше процес и осъдени лекари.

Ловеч обяви 4 февруари за неучебен ден

 

Неучебен ден да е 4 февруари (понеделник) за училищата на територията на община Ловеч, това става ясно от заповед на кмета Корнелия Маринова, издадена на 31 януари. Целта е намаляване на заболеваемостта и опазване здравето на учениците. След възстановяване на учебния процес и при необходимост, тематичното разпределение на учебното съдържание да бъде преструктурирано за учебната 2018/2019 година при условия и ред, съгласно изискванията на нормативната уредба.

Прочетете още „Ловеч обяви 4 февруари за неучебен ден“

Ваня Събчева e новият областен управител на Ловеч

Ваня Събчева e новият стар областен управител на Ловеч след решение на МД. Тя вече е изпълнявала длъжността областен управител на област Ловеч в периода 2011 г. – 2013 г. От 2017 г. до момента е заемала поста главен секретар в областната администрация. Има магистърска степен по публична администрация и бакалавърска „Индустриален инженер” от Техническия университет в Габрово.

Областният на Ловеч Георги Терзийски тръгва към АПИ

 

Областният управител на Ловеч Георги Терзийски напуска поста си в Ловеч и става председател на УС на АПИ, съобщи БНР. Това  все още не е официално потвърдено, очаква се на 30 януари новината да бъде обявена на заседание на МС. Информацията бе обаче потвърдена и от друг независим източник.

Прочетете още „Областният на Ловеч Георги Терзийски тръгва към АПИ“

Нито помни, нито вижда, но лъже и номинира… Що е то?

Общински съветник, представящ се за „местен депутат“, на 21 януари 2019 г. публично твърди, че Община Ловеч е загубила личните данни за данъчно задължените лица. Тези „лица“ е той самият, защото не успял да плати данъка за кучето си.

Прочетете още „Нито помни, нито вижда, но лъже и номинира… Що е то?“

Спецсъд разпитва свидетели по делото срещу бившия кмет на Ловеч Минчо Казанджиев

Специализираният наказателен съд в София на 24 и 25 януари 2019 г. (четвъртък и петък) на свое редовно заседание е разпитвал свидетели по делото срещу бившия кмет на Ловеч Минчо Казанджиев. Той е обвинен в безстопанственост в особено големи размери.

Прочетете още „Спецсъд разпитва свидетели по делото срещу бившия кмет на Ловеч Минчо Казанджиев“

Защо филмите са най-добри през зимата? Заради Оскарите…- от Цветан С. Тодоров

Добре, че Оскарите са през зимата – с хубави филми по-леко минават студените вечери. Тези заглавия не липсват и тази година, а най-добрата порция идва през зимата.
Кои номинации за „Оскар 2019“ ще се превърнат в награди – това ще стане ясно на 24 февруари в „Долби тиатър“ в Лос Анджелис. Мен лично интригата and the winner is… не ме вълнува. По-важното е, че филмите са наистина хубави. Даже – най-хубавите! Сигурен съм, без още да съм гледал „Фаворитката“ (The Favourite) и „Крадци от магазини“ (Shoplifters).

Прочетете още „Защо филмите са най-добри през зимата? Заради Оскарите…- от Цветан С. Тодоров“