Спират движението през Троянския проход

Спират движението на МПС през Троянския проход, съобщават от МВР. Ограничението се въвежда заради свлачище на земна и скална маса върху пътното платно от южната страна.

Първият от поредицата сигнали е получен на телефон112 към 8,30 ч. тази сутрин. До разчистване на пътя съвместна организация на трафика се създава от областните дирекции на МВР в Пловдив и Ловеч.

Прощаване със Стоян Георгиев в Ловеч

Прощаването с актьора Стоян Георгиев (78 г.) ще бъде на 28 януари, сряда.
От 12.00 часа ще има опело в централния храм „Св. Св. Кирил и Методий“, а от 12,30 часа е поклонението пред театъра.
Актьорът почина на 23 януари при нещастен случай. Той е известен с множество роли и богата обществена дейност.
През 2025 г. бе удостоен със званието „Почетен гражданин на Ловеч“, носител е на редица награди, сред които почетен медал и значка на Ловеч.


Драматичен театър „Борис Луканов“ – Ловеч