Играя таен полицейски агент в новия сериал „Шменти Капели: Легендата“, но героят е толкова таен, че в първата серия дори не се появява, каза в четвъртък актьорът Филип Трифонов в Ловеч. Ще видим дали авторите поне във втората серия ще ме покажат на зрителите, макар че това ще разкрие героят ми, продължи шегата известният актьор, който гостува по повод ролите на Невена Коканова (1938 – 2000).
Сред нас е актьорът, който може да вкара всичките си чувства в изречението „Една боза от шест“, представи госта журналистът Цветан С. Тодоров, главен редактор на НГ. Самият актьор, който има селска къща в близкото Българене, беше разточително ироничен пред публиката. Разказа шеговита визитка за своя живот, припомни как си е партнирал с Невена Коканова, как е бил приет в класа на Апостол Карамитев, как е бил избран за ролята на младия Тодор Живков във филма „Ешелоните“ (1986) на Борислав Пунчев и други интересни неща.
Раздаде автографи и се снима с фенове. После бе прожектиран филмът „Момчето си отива“. Инициативата за срещата бе регионалната библиотека, която не за първи път прави подобни срещи.
