Транспортният мост в долната част на Ловеч, който води към стария път за Севлиево и „Спарки Елтос“, е пред срутване заради буйната вода на Осъм.
Това съобщиха трима читатели на НГ в петък вечер, след като са видели как основите на моста са поддали. Вечерта мостът бе затворен от двете страни от полицията, като потокът от коли трябваше да мине през Вароша. Спряно е газоподаването за индустриалната зона.
По-късно стана ясно, че основата на колона на моста е отвлечена от водата през последните няколко дни.
В Ловеч има общо пет големи моста, включително Покрития мост, като само два от тях са за коли – останалите са за пешеходци. Още преди десет години НГ разкри, че Транспортният мост няма строителен паспорт и не се знае как е приет на експлоатация в края на 60-те години на 20 век. Това бе потвърдено от догавашния зам. кмет Маргарита Тодорова. Днес всички тези пропуски няма как да бъдат доказани.
Явно сега спешно ще трябва да се спасява положението с нови пари. Снимки Николай Стоянов, ФБ
