Униформените Йонко Васков и Иван Крумов засегли колата на министъра да се движи с незапалени фарове
Ловешки пътни полицаи глобиха в събота министъра по управление на средствата от Европейския съюз Томислав Дончев, научи Брюг нюз. Униформените Йонко Васков и Иван Крумов засегли колата на министъра да се движи с незапалени фарове. Катаджиите го спрели на разклона за Ловеч на първокласен път Варна – София край Абланица. Написали му фиш с глоба от 20 лв.
За случката се разчу, след като самият Дончев, който е габровец, я сподели в личния си профил в социалната мрежа Facebook. Хвалбата Дончев е публикувал в събота късно вечерта, а глобата отнесъл по-рано през деня.
„Често карам сам. Случвало се е, когато ме спрат от пътната полиция да ми козируват. Намирам го за малко прекалено, но не и необичайно. Днес обаче, полицаите успяха да ме изненадат и то приятно. Глобиха ме“, обяснява министър Томислав Дончев на стената си в социалната мрежа.
„Не съм извършил тежко нарушение, просто не съм свикнал с бутоните на оборотния автомобил, който карах и се оказа, че не съм включил светлините. Малко след разклона за Ловеч ме спряха две млади и любезни момчета. Обясниха ми какво нарушение съм извършил, провериха ми документите и ми написаха фиш за 20 лв.“, казва още министърът и продължава: „Не съм сигурен дали ме познаха, ако да – браво за безкомпромисността им, ако ли не – се радвам че бяха стегнати, възпитани и любезни. Мисля да изпратя писмо на началника им и да споделя отличните си впечатления“, пише министър Дончев, цитиран от БГНЕС.
Статусът на министъра по управление на европарите освен радост за неговите над 4900 приятели в социалната мрежа предизвика въпросителни и неодобрение, но е и харесан от почти 300 потребители.

