От днес, петък, 13 януари, в общината Тетевен е отменено бедственото положение, въведено поради снежните преспи. То бе въведено от кмета Милен Ганев на 9 януари, след като няколко села останаха без ток и храна.
За 13 януари метеорологичната и теренна обстановка в района на хижите „Момина поляна”, ”Бенковски”,”Вежен” и „Ехо” е следната според Планинската спасителна служба – Тетевен:
Към 9.00 ч. времето е ясно,слънчево, духа слаб северозападен вятър. Температурата е около /-5/ градуса С. Снежната покривка е от 80 до 130 см, като на някои места е навята на преспи.
Всички туристи да бъдат екипирани с подходяща за тежки зимни условия екипировка. При избора си на маршрут да се съобразяват със своите физически и технически възможности и да се движат само по маркираните за зимни условия пътеки .Да се избягва преминаването през лавиноопасни участъци.
Лавинната опасност е повишена, има опасност и от измръзвания.

Като свирят на престъпника по нотите
съвсем нормално е банкнотите
по предназначение да се прибират
а не снега от пътя да изриват.
ХаресвамХаресвам