Три случая на коронавирус в село Орешак?! Кметът опровергава! Допълнено!

 

 

 

 

 

 

За три нови случая на коронавирус в Троянско съобщи на 23 април сутринта ръководителят на Националния оперативен щаб генерал-майор Венцислав Мутафчийски. Те са в Дом да възрастни хора в село Орешак. Подробности за това как са се заразили ще бъдат съобщени утре.

Същевременно кметът на Троян Донка Михайлова опроверга във ФБ информацията на щаба.

Според нея става дума за друго населено място в друга  област. Село със същото име има и във Варненско, община Аксаково.

В Орешак, община Троян,  се намира Домът за пенсионирани военнослужещи, ветерани и военноинвалиди, където в момента имало пет души.

По-късно стана ясно, че в Гара Орешец, Видинско,  има четирима заразени от Дом за възрастни. Те вече са поставени под карантина.

В Троян вече имаше три случая, като  бяха на сравнително млади хора и те бяха излекувани.
За 23 април потвърдените случаи на COVID-19 в България са 1081, като през последното денонощие са доказани 66 нови случая на заразени, а от тях 29 души са в болница.

Един коментар към “Три случая на коронавирус в село Орешак?! Кметът опровергава! Допълнено!

Вашият коментар

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com лого

В момента коментирате, използвайки вашия профил WordPress.com. Излизане /  Промяна )

Twitter picture

В момента коментирате, използвайки вашия профил Twitter. Излизане /  Промяна )

Facebook photo

В момента коментирате, използвайки вашия профил Facebook. Излизане /  Промяна )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.