На 17 март журналистът Слави Ангелов стана жертва на нападение. Главният редактор на „168 часа“ е бит с метални пръти. По този повод кметът на Община Ловеч Корнелия Маринова изрази своята позиция:
Нападението над разследващия журналист и главен редактор на вестник „168 часа“ Слави Ангелов, както всяко нападение срещу журналист, е атентат срещу демокрацията!
Независимите и обективни медии са базова ценност и основен стълб на всяка демокрация и от всички нас зависи те да бъдат защитавани и укрепвани.
Като трибуна на различни идеи и обществено политически послания, медиите формират нашето мнение към държавата и институциите и са пряк участник в обществения, икономическия и политическия живот в България и всеки опит за влияние, чрез сплашване или други способи, трябва да бъде решително спрян!
Сигурна съм, че органите на МВР ще направят всичко възможно извършителите да бъдат намерени и изправени пред правосъдието. Пожелавам на Слави Ангелов скорошно възстановяване.
Корнелия Маринова
Кмет на Община Ловеч
#СлавиАнгелов #SlaviAngelov
#Ненаднасилиетосрещужурналисти