„Литекс” извъртя хикс с „шейховете”, показаха червен картон на резервния ни вратар

Представителният отбор на ФК „Литекс” записа второ поредно равенство в първенството на Втора професионална лига. В среща от 27-ия кръг „оранжевите” направиха 1:1 с последния в класирането „Нефтохимик” (Бс). Мачът се игра в събота на стадиона в гр. Българово. Станислав Жеков изведе домакините напред в 39-та минута, но в края на полувремето нашенци възстановиха равенството след автогол на Цветан Чахов. След ремито край морето тимът от Ловеч остава над чертата на изпадащите и три кръга преди края на сезона държи съдбата си в свои ръце. Битката за запазване на мястото в професионалния футбол обаче ще се води до последно.

Иначе първата част на двубоя с „нафтата” бе равностойна, а до средата на полувремето опасности и пред двете врати липсваха. В 21-та минута гол на „Литекс” бе отменен заради засада. Домакините пък имаха шанса да открият резултата при едно от първите си по-сериозни положения пред Вълков. Разписа се капитанът Станислав Жеков, който направи силен мач. След центриране от корнер и разбъркване в наказателното поле той се оказа най-съобразителен и вкара след хубав удар с глава. Последва обаче бърз отговор от страна на ловчалии. Минута преди края на полувремето атака на нашите завърши с удар на Тихомир Тодоров и от крака на полузащитника Чахов топката се озова в мрежата зад вратаря на бургазлии Ферди Мюмюнов.

След почивката играта стана по-динамична. „Оранжeвите” наложиха превес, но не успяха да го оползотворят. Те създадоха няколко добри положения, но нямаха шанс пред гола, а и вратарят Мюмюнов се прояви с успешни намеси.

Мачът бе оцветен със 7 жълти картона, като от нашите бяха санкционирани капитанът Ивайло Раденцов и Ники Христов. В 79-та минута пък реферът Вангел Вангелов (от Петрич) показа червен картон на резервния ни вратар Петър Петров.

Съставът на „Литекс”: Диян Вълков, Иван Турицов, Петко Ганев, Пламен Николов, Ангел Лясков, Николай Христов, Тихомир Тодоров, Ивайло Раденцов, Кристиян Тафраджийски (82 Искрен Писаров), Добромир Бонев (71 Христо Кирев), Методи Костов.

„Литекс” заема 10-о място в класирането с актив от 33 точки и голова разлика 21-24 (след 8 победи, 9 равенства и 10 загуби). В следващия кръг „оранжевите” приемат шестия „Черноморец” (Балчик). Мачът е в събота (5 май) от 18 ч. на градския стадион в Ловеч. До края на кампанията предстоят още гостуване на „Несебър” и домакинство срещу „Поморие”. /НГ/