Четвърта поредна загуба прати „Литекс” при изпадащите

Представителният отбор на ФК „Литекс” претърпя четвърта поредна загуба в първенството на Втора лига. В среща от 20-ия кръг, играна в петък на градския стадион в Ловеч, „оранжевите” отстъпиха с 0:1 пред Реджеб Халил в 56-та минута, а поражението утежни ситуацията на ловешкия клуб, който се озова в зоната на изпадащите.

Мачът премина при поделено надмощие, а нашенци за пореден път този сезон платиха данък за неумението си да вкарват. Равностойното първо полувреме протече под знака на битката, без  особено много положения пред двете врати. Първото по-сериозно бе за гостите, но сетне нашите на няколко пъти бяха близо до откриване на резултата. Търтов и Тодоров не сполучиха, а впоследствие три възможности се откриха пред капитана Ивайло Раденцов. В 31-та минута негов удар с левия крак бе уловен от Мирослав Иванов. Две минути по-късно след центриране от фаул на Търтов вратарят на гълъбовци обаче изпусна топката, но Раденцов се засуети и коженото кълбо бе избито. В края на полувремето пък „Литекс” стигна до пряк свободен удар в дъгата пред наказателното поле, но капитанът стреля над вратата.

Гостите нанесоха своя удар 11 минути след почивката. Тогава Димитър Трайков отне топката от Тафраджийски, напредна по лявото крило и след като се освободи от двама защитници върна назад към девятката Халил, който с премерен удар даде преднина на „Ботев”. Само две минути по-късно ловчалии бяха на косъм от изравняване, но Фортуна им обърна гръб. Центриране отляво на Ангел Лясков доби опасна траектория и се превърна в удар, но срещна напречната греда на противниковата врата.
До края на мача „оранжевите” тръгнаха напред, ала не съумяха да материализират натиска си. В 68 -та минути таранът Тафраджийски нахлу отдясно в наказателното поле, но стреля в аут. В 84-та пък близо до гола бе халфът Ники Христов, чийто удар с глава също мина покрай вратата. В самия край нашенци имаха и претенции за дузпа за задържане на Методи Костов. Реферът Румен Христов (Пл) обаче бе категоричен, че не e имало нарушение.
Съставът на „Литекс”: Диян Вълков, Михаил Минков, Петко Ганев, Пламен Николов, Ангел Лясков, Николай Христов, Тихомир Тодоров, Христо Кирев (51 Методи Костов), Ивайло Раденцов (69 Денис Стоилов), Георги Търтов (76 Искрен Писаров), Кристиян Тафраджийски.

За ловешкия отбор това бе втора поредна загуба на собствен терен през настоящия сезон, като и двете дойдоха с началото на пролетния дял от първенството. Притеснително е, че нашите не са печелили от 5 ноември м.г., когато надвиха с 1:0 „Несебър”. „Оранжевите” се смъкнаха на 13-то място в класирането с актив от 22 точки и голова разлика 16-20. В следващия кръг „Литекс” гостува на пряк конкурент в битката за оцеляване – втория отбор на „Лудогорец”. Мачът е в петък (16 март) от 15.30 ч. в Разград.