„Литекс” излиза необременен срещу „Ботев” в Коматево

Петият в есенното класиране на Първа лига „Ботев” (Пд) приема 11-ия във втора дивизия „Литекс” в четвъртфинална среща от футболния турнир за Купата на България. Мачът е във вторник от 17.30 ч. на базата на „жълто-черните” в пловдивския квартал Коматево и ще бъде предаван пряко по телевизия „Диема спорт”.

Както е известно, тегленият преди повече от месец жребий отреди за съперник на ловешкия отбор именно актуалния носител на трофея „Ботев”, а за капак нашенци гостуват. Съгласно регламента победителят се излъчва в една среща на принципа на елиминацията. При равенство в редовното време се играят две продължения по 15 минути, а при продължаващо и след тях равенство се изпълняват дузпи.

„Литекс” е единственият клуб от Втора лига, достигнал до тази фаза на турнира. Припомняме, че на 1/16 финалите „оранжевите” отстраниха елитния „Витоша” (Бистрица) след победа с 1:0 в Ловеч, а на 1/8 финалите елиминираха „Локомотив” (Сф) също с успех 1:0 у дома. Тимът на „Ботев” пък постигна две победи като гост – с 3:1 над „Локомотив” (ГО) и с 4:3 срещу „Царско село” след продължения (2:2 в ред. вр.).

В ловешкия клуб си дават ясна сметка, че ги очаква тежка битка на негостоприемен стадион. В същото време Ивайло Раденцов, Тончо Йорданов и компания са амбицирани за достойно представяне в предстоящия двубой и си пожелават обективно съдийство и повечко късмет. „Да му мислят „Ботев”, още повече че те са фаворити. Ние излизаме необременени, защото в този мач няма какво да губим. Хвърляме се смело в боя и ще дадем всичко от себе си, пък каквото сабя покаже. Дано да имаме и малко повече спортно щастие, тъй като в много срещи от първенството тази есен шансът не бе на наша страна”, коментираха от лагера на „оранжевите”. Старши-треньорът Живко Желев няма кадрови проблеми и ще може да разчита на най-доброто, с което разполага.