С автогол „Литекс“ загуби битката за Купата на България

litexС красив автогол на Пламен Николов в 68-ата минута “Литекс” загуби отново с 1:2 от “Лудогорец” в последния мач от 1/4-финалите за купата. Така Миодраг Йешич отново стартира зле като наставник в България.

Николов от воле прониза Илко Пиргов след центриране на Михаил Александров. Така резултатът стана 2:1 за домакините от Разград, които се класираха в четворката с общ резултат от 4:2.

Мачът стартира доста вихрено, като гостите имаха претенции за дузпа още в началото. Последва уникално меле и греда за “Лудогорец”, а след това и Момчил Цветанов уцели дирека.

В 34-ата минута Руменов с едно докосване изведе Цветанов сам пред Чворович и нападателят направи 0:1. В последните секунди на допълнителното време на първата част защитата на “Литекс” остави Козмин Моци съвсем сам и защитникът направи 1:1. Йешич се опита да изненада домакините, като пусна доста различен състав от предходните мачове. Пиргов се върна на вратата за първи път от 18 август, когато скъса кръстни връзки.

Днес от 12 часа в зала “Родина” на стадион “Васил Левски” ще се тегли жребият за 1/2-финалите. Останалите три отбора са столичният “Локо” и пловдивските “Ботев” и “Локомотив”.

По принцип наставникът на шампионите Стойчо Стоев може да се изправи срещу родния си отбор “Локо” (Сф). Собственикът на “Лудогорец” Кирил Домусчиев вече обяви, че иска отново да се изправи срещу пловдивския “Ботев”, след като двата отбора завършиха 1:1 за първенство в неделя.

По програма мачовете трябва да се играят на 16 и 23 април. Финалът е на 15 май и ще бъде в Бургас, както е според дългосрочния договор, подписан между профилигата и общината на морския град. А местните отбори по принцип са аутсайдери и не достигат до последните мачове в турнира. (24часа)