Литекс с пета поредна победа vs Нефтохимик с 2:0

zx450y250_2169426„Литекс“ постигна пета поредна победа след 2:0 над нахъсания „Нефтохимик“ като гост и излезе еднолично на върха в А група преди края на 14-ия кръг. Двубоят се игра в Сливен, а символичните домакини изиграха равностойно първо полувреме. Те два пъти пропуснаха да се възползват от грешките в защитата на оранжевите и бяха наказани в 42-ата минута.Мирослав Манолов беше изведен в наказателното поле и центрира успоредно на голлинията, а в опита си да изчисти топката Христо Лемперов я вкара в собствената си врата.
След почивката бургазлии опитаха да стигнат поне до изравнително попадение и в 60-ата минута Лемперов можеше да се реваншира за автогола си, но неговото центриране срещна гредата на „Литекс“.
Възпитаниците на Златомир Загорчич предрешиха мача десетина минути преди неговия край. Момчил Цветанов подаде към Вилмар Джордан, който комбинира с Юрген Джазула. За албанеца остана само да вкара топката в мрежата за крайното 2:0.
„Литекс“ вече има актив от 31 точки и три пред „Лудогорец“, който от 18.00 часа приема „Любимец“. „Нефтохимик“ остава в зоната на изпадащите на предпоследното 13-о място с едва 8 точки и няма победа в първенството в 11 поредни срещи.
Другите два неделни мача от кръга също завършиха при резултат 2:0, но този път за домакините. „Черно море“ се наложи над „Черноморец“ в морското дерби с голове на Симеон Райков в 11-ата минута и Бакари в продължението, а столичният „Локомотив“ надигра „Пирин“ (Гоце Делчев) с попадения на Маркиньос и Даниел Пеев от дузпа. (Дневник)