Литекс падна от Динамо (1:2), но достойно

Литекс изигра силен мач срещу Динамо (Киев), но загуби с 1:2. Нинкович от дузпа и Браун се разписаха за киевския колос. Христо Янев пък вкара красив гол за „оранжевите“. Двубоят можеше да се развие и по друг начин, ако не бе дузпата за Динамо още в 7-ата минута. Тогава гръцкият рефер Кукулакис видя нарушение на Винисиус срещу Милевски и посочи бялата точка. Зад топката застана Нинкович, който направи Винисиус безмопощен. Само шест минути по-късно обаче Литекс се върна в мача. Христо Янев отбеляза изравнителен гол шедьовър с удар от въздуха фронтално срещу Шовковски. Следващите минути бяха едни от най-силните за ловчанлии в евротурнирите. Том правеше, каквото си поиска отдясно, но Кодо и Мирасема нямаха ден. Страхотната игра на Литекс трябваше да бъде възнаградена с гол, но вместо това в 45-ата минута съдията удари здраво рамо на украинците. Той не посмя да покаже втори жълт картон на Роман Еременко. Точно този епизод от двубоя се оказа решаващ. Същият Еременко центрира за победното попадение на Браун в 79-ата минута.

Иначе през второто полувреме Литекс намали оборотите и разчиташе на контри. При две от тях като по чудо не падна гол във вратата на Шовковски. Същият спаси Динамо в 64-ата минута, когато извади виртуозно удар на Христо Янев. Последният можеше да вкара и директно от корнер, но стражът отново бе безупречен. В последната секунда след центриране на Янев от корнер топката се разходи по голлинията преди защитник на Динамо да я изчисти.

Един коментар към “Литекс падна от Динамо (1:2), но достойно