Литекс защити титлата с трудна победа над Берое

Литекс защити титлата си с победа, като победи с 2:1 Берое в неделя вечер пред около 1000 зрители на Градския стадион в Ловеч. Успехът за домакините обаче не дойде лесно, след като те трябваше обръщат мача, съобщи гонг.бг.

Изключително добро включване за Литекс направи Роберто Флорес. Уругваецът раздвижи играта на ловчанлии и бе с основна заслуга за осъществения обрат.

Преднината за гостите даде Ваня Дзаферович в 7-та минута, а Петър Занев и Ваня Дзаферович, съответно в 62-та и 77-та минути, донесоха трите точки за домакините.

Здравата битка, която си спретнаха двата тима на терена пък бе помрачена от неприятни сцени сътворени от феновете на Берое в края на мача, които изнервени от развоя на срещата започнаха да чупят сектора за гости.

В първите минути на двубоя гостите бяха по-активният тим, което даде резултат още в 7-та минута. При втория си корнер от началото на мача, Диян Генчев центрира, а Ваня Дзаферович с глава засече за 1:0 в полза на заралии.

След попадението обаче възпитаниците на Любослав Пенев натиснаха здраво своя съперник. Почти през цялото първо полувреме те диктуваха случващото се на терена, докато старозагорци се бяха прибрали в своята половина и разчитаха на бързи контри. В крайна сметка обаче териториалното предимство за Литекс не даде резултат и двата отбора се прибраха на почивката при резултат 0:1 за Берое.

През второто полувреме „оранжевите“ продължиха да изглеждат беззъби в атака. Заралии отново се бранеха, но в крайна сметка се пропукаха, и то на два пъти.

Първо в 62-та минута, Робърт Флорес изпълни пряк свободен удар, центрира меко меко, топката бе избита, отиде в Петър Занев, който стреля от 26-27 метра и вкара за 1:1.

Пълният обрат възпитаниците на Любо Пенев осъществиха в 77-та минута. След страшен удар на Александър Цветков, Мартин Теменлиев изби, а Деян Джерманович вкара от воле за 2:1 в полза на шампионите.

Неприятни сцени се разиграха около 80-та минута, когато феновете на Берое започнаха да рушат трибуната за гости, 20-ина седалки полетяха към терена, както и други предмети. Полицията зае места пред сектора, като до по-сериозни инциденти все пак не се стигна.