Шампионът Литекс удари 2:1 Миньор

Шампионите Литекс удариха 2:1 Миньор. Головете за „оранжевите“ отбелязаха Флорин Брату и Ивайло Петков. Христо Господинов заби почетното попадение в даденото от рефера продължение. Ловчалии можеха да победят с голям резултат, но липсата на шанс и отличните намеси на Ивайло Иванов ги лишиха от това. Перничани играха грубо и слабо, въпреки че бяха подкрепяни от солидна агитка.

„Оранжевите“ награбиха съперника още от първата минута. Том можеше да открие в самото начало, но шутът му мина на милиметри от лявата греда. Литекс все пак поведе в 9-ата минута. Започналият като титуляр Флорин Брату се оказа на правилното място в правилното време и останал сам срещу вратата в наказателното поле, разстреля Ивайло Иванов. Малко след това страхотна атака на ловчанлии като по чудо не завърши с гол. Ивелин Попов изведе Том в удобна позиция срещу Иванов, но бразилецът прати топката над вратата. Междувременно Александър Барт получи контузия и бе заменен принудително от Джамал Берберович. Това бе повторен дебют за бсненеца след завръщането му от Денезлиспор. Миньор все пак си показа зъбите в 24-ата минута. Тогава Родриго Галато извади виртуозно силен шут на Костадин Марков от пряк свободен удар фронтално срещу вратата. В последните минути на първото полувреме Литекс отново взе пълното превъзходство, но втори гол във вратата на перничани така и не падаше. Най-близо до попадение бе Ивелин Попов. Капитанът се озова в удобна позиция, но Иванов извади неговия удар. Отново вратарят на Миньор предотврати с решителна намеса отлично взаимодействие между Попов и Флорин Брату в наказателното поле.

Началото на второто полувреме започна с пропуск на Литекс. Берберович изведе Ивелин Попов в удобна позиция за стрелба, но капитанът реши да лъже и сбърка. Шампионите решиха всичко в 49-ата минута. Тогава реферът Николай Йорданов отсъди дузпа за нарушение срещу Пламен Николов. Зад топката застана Ивайло Петков, който не сбърка – 2:0. В 55-ата минута Костадин Хадуров пробва рефлекса на Галато. Нападателят стреля силно отдалеч, но бразилският вратар внимаваше и изби. Последва бърза контра атака на Литекс. Берберович отлично изведе Брату зад защитата на Миньор, но не достигна скорост на румънеца. Гостите от Перник можеха да намалят в 71-ата минута. Тогава Костадин Марков центрира в наказателното поле на Литекс, където Адриан Олегов стреля с глава, но топката се отби от горната греда и излезе в аут. Влезлият като резерва Момчил Цветанов направи голям пропуск в 77-ата минута. Малкият шивач не успя да прати топката в празната врата след отличен пас на Ивелин Попов. В даденото от рефера Николай Йорданов продължение резервата Христо Господинов заби почетното попадение за Миньор. (ПФК Литекс)

Литекс – Миньор 2:1

Градски стадион в Ловеч, 2000 зрители

Литекс: 31. Галато, 2. Барт (10-4. Берберович), 3. Занев, 6. Петков, 8. Том (75-27. Цветанов), 11. Брату (60-19. Нифлор), 17. Миланов, 22. Николов, 23. Йеленкович, 33. Бодуров, 71. Попов

Треньор Ангел Червенков

Миньор: 99. Иванов, 2. Божиков, 3. Олегов, 4. Христозов, 6. Златков, 18. Янкович (63-23. Господинов), 19. Петров (73-27. Рангелов), 21. Хазуров, 26. Тодоров (46-7. Стоев), 28. Иванович, 32. Марков