Литекс с лекота надигра варненци с 4:0

Литекс надигра с лекота с 4:0 Черно море в последния мач от 23-ия кръг на „А“ група в неделя вечер, предаван пряко по ПРО.БГ. По този начин лидерът възставнови 4-те точки анванс пред преследавача Локо (Сф). „Оранжевите“ разделиха головете през двете полувремена – преди почивката точни бяха Барт и Попов, а след нея – Дока и Нифлор, съобщава сайтът спортлайн.бг.

За разлика от предишното си домакинство срещу Миньор, когато Литекс трябваше да трепери до последните минути за минималното 1:0, този път съставата на Ангел Червенков отрано решиха мача.

В 4-ата минута Барт откри с глава сред центриране на Христо Янев от фаул. В 36-ата капитанът Ивелин Попов удвои, като този път подаването бе на Уилфред Нифлор.

През второто полувреме варненци опитаха да реагират, но без особен успех. Старши треньорът на „моряците“ Велизар Попов пусна на почивката в игра Маркес и Юруков, а скоро след това извърши и последата си смяна. Вместо това, домакините бяха съвсем близо до класиката. В 50-ата минута Ивайло Петков за малко не покачи на 3:0. Защитникът изпълни фаул фронтално срещу вратаря, но топката мина на сантиметри над гредата. Опасен шут Христо Янев също профуча близо до вратата.

Все пак пълното превъзходство на Литекс се узакони с късните попадения на Дока и Нифлор. В последната минута варненци стигнаха до най-сериозното си положение, при което топката срещна гредата.

Срещата започна с минута мълчание в памет на загиналия вчера при самолетна катастрофа президент на Полша Лех Качински.

ЛИТЕКС – ЧЕРНО МОРЕ 4:0

1:0 Барт (4)

2:0 Попов (36)

3:0 Дока (79)

4:0 Нифлор (89)

ЛИТЕКС: Галато, Барт, Занев, Петков, Янев (70-Том), Сандриньо, Дока (81-Г. Миланов), Нифлор, Пл. Николов, Бодуров, Попов (83-Св. Тодоров)

Старши треньор: Ангел Червенков

ЧЕРНО МОРЕ: Пиргов, Бачев, Домакинов, Дяков (46-Маркес), Борносузов, Димов (60-Стоянов), Колев, Божилов, Ал. Александров, Ал.Александров-Сашо, Кулибали (46-Юруков)

Старши треньор: Велизар Попов

Жълти картони: Янев, Нифлор, Том (Л);Кулибали, Дяков, Сашо Александров (Ч)

Рефер: Стефан Спасов

Стадион: „Градски“, Ловеч