Литекс с трудна награда срещу Локо (Мз)

Литекс победи с 2:1 Локо (Мз) в неделното регионална дерби от 11-ия кръг на „А“ група. Със спечелените 3 точки ловчалии се възползваха от грешките на Сливен и Левски и се изкачиха на втора позиция във временното класиране. Попаденията за Литекс отбелязаха Том и Крум Бибишков, а Илия Илиев бе точен за Локо (Мз). Възпитаниците на Станимир Стоилов обаче стигнаха доста трудно до успеха, като единствено през първия половин час на срещата бяха пълновластен господар на терена. Единственото попадение преди почивката отбеляза бразилецът Том в 16-ата минута. Техничаният халф се възползва от добра работа на Мишо Венков, откраднал топката от Костадин Марков. Непосредствено след гола Ивелин Попов и отново Том изпуснаха да увеличат аванса на домакините. Локо (Мз) се възползва от „оранжевите“ пропуски и на свой ред натисна в края на полувремето, но умели намеси на вратаря Урош Голубович предотвратиха изненадващо изравняване. Втората част започна нещастно за „железичарите“ и при едно разбъркване в 55-ата минута главният съдия Николай Йорданов отсъди спорна дузпа за нарушение на вратаря Станев срещу Емил Ангелов. Точен за 2:0 от 11-те метра бе Крум Бибишков. Локо (Мз) обаче успя сравнително бързо да върне едно попадение. В 66-ата минута Илия Илиев направи самостоятелен пробив и с изстрел от границата на наказателното поле намали за 1:2. Оттук до края на мача „червено-черните“ натиснаха здраво, докато Литекс разчиташе на контраатаки. Локо (Мз) обаче атакуваше стихийно и не успя стигне до чисто голово положение, като в същото време от другата страна на терена Радо Станев направи няколко невероятни намеси. В името на 3-те точки в заключителните десетина минути Станимир Стоилов вкара в игра трети централен защитник в лицето на Пламен Николов. В крайна сметка ловчанлии спечелиха мача, гарантирайки си седмица спокойствие преди следващия шампионатен мач с Беласица в Петрич. (по спортлайн)

ЛИТЕКС – ЛОКОМОТИВ (Мз) 2:1