Англичани аплодират Том след мача Астън Вила -Литекс 1:1

След мача с Астън Вила (1:1) в четвъртък бразилецът от Литекс Том дълго време даваше автографи на английски фенове, съобщи Sportline.bg. Полузащитникът първо изработи дузпата за изравнителния гол на Нифлор, а след като бе сменен, получи бурни овации от изисканите фенове на „Вила Парк“.

Както единствен предположи  НГ, на мача в Англия бе и ловешкият кмет Минчо Казанджиев, който пристигна в дъждовния ден направо от Сингапур. Навярно затова е бил по джапанки, съобщиха наши познати.

На реванша в Бирмингам присъстваха и дузина мениджъри, които от известно време следят изявите на част от „оранжевите“ футболисти. Както преди две седмици в Ловеч, така и снощи съгледвачите напълниха бележниците си положителни отзиви, но до декември за реални трансферни сделки няма как да се говори.

„Не искам да правя никакви коментари за промени в състава на отбора. Има време да се дискутира тази тема. Сега работим по план, градим колектив и се хвърляме здраво в мачовете от българския календар“, коментира наставникът Станимир Стоилов.

Литекс отпада след 1:1 в Бирмингам

Как се разви мача? Херууд откри резултата в 26-ата минута след силен удар от малък ъгъл. Уилфред Нифлор изравни в 54-ата от дузпа, отсъдена за събаряне на Том. Литекс имаше още две чисти положения, но Уилфред Нифлор и Емил Ангелов нямаха ден. Ашли Йънг пък пропусна най-чистите положения за Астън Вила. Негов удар в 78-ата минута срещна дясната греда на вратата на Литекс.